’Akşener’in yeni partisi Ülkücü çizgide olmayacak

'Akşener'in yeni partisi Ülkücü çizgide olmayacak

Eski MHP'li Akşener'in genel başkanı olacağı ve adının 'Merkez Demokrat Parti' olabileceği söylenen yeni partiyle ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı. Buna göre yeni parti için akılda kalacak ve oy pusulasında kolaylıkla bulunabilecek bir amblem üzerinde çalışılıyor. 'Bozkurt işareti' kadar etkili olabilecek bir yeni bir el işareti de aranıyor.

31 Ağustos 2017 - 11:11

MHP'den ihraç edilen Meral Akşener'in başkanlığında ve partiden istifa eden Koray Aydın’ın da aralarına katıldığı eski muhalifler, kurucular kurulu hazırlıklarını sürdürüyor. Söz konusu hareketin tüzük, program, amblem, isim ve işaret çalışmaları devam ediyor.

Gazete Habertürk'ten Saliha Çolak'ın haberine göre partinin Türk tarihinden ilham alan ve Cumhuriyet vurgusu üzerine kurulu olacak çizgisinin amblem ve de isimde de simgeleştirilmesi isteniyor.

Tasarımcı firma ve ekip Türk tarihine, Cumhuriyet’e, kadın ve erkek eşitliğine vurgu yapacak ve aynı zamanda da akılda kalacak, okuma-yazma bilmeyenlerin de rahatlıkla oy pusulasında bulup tercihini yapabileceği basitlikte bir amblem üzerinde çalışıyor. AK Parti’nin ampulü, CHP’nin altı oku gibi akılda kalacak semboller aranıyor. Türk tarihinden bayraklar ve semboller üzerinde çalışma yapılıyor.

Bununla birlikte artık (Kurucu lider) Alparslan Türkeş’in resmi asılmayacak.

Yeni partide 'bozkurt işareti' de yapılamayacak. Yeni partinin simgesi gibi kullanılacak ve meydanlarda kalabalıklarla iletişimde etkili olacak yeni el işaretinin, 'bozkurt' kadar etkili olabilmesi için görüşler alınıyor. Şimdilik kalabalıklara el sallayan yeni parti liderleri, (eski başbakan) Turgut Özal’ın ellerini havada kavuşturması, (eski başbakan) Necmettin Erbakan’ın baş parmağını kaldırması, son dönemde de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Rabia işareti gibi bir işaret bulunamaması durumunda kürsülerden hiçbir partiyi çağrıştırmayacak şekilde sadece el sallamayı sürdürecek.

Bu haber 549 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Baş Ağrısı Okul Başarısını Etkiliyor!
Baş Ağrısı Okul Başarısını Etkiliyor!
Almanya'da 14 Türk kökenli aday milletvekili seçildi
Almanya'da 14 Türk kökenli aday milletvekili seçildi